Rejestracja Szukaj FAQ Zaloguj  
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  format do druku Pociski 224 55gr - 65gr za darmo w każdej ilości !!!
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Snipper
Odpowiedz z cytatem
Panowie
Szukałem, szukałem i nie znalazłem
Ma ktoś namiary gdzie kupię ,, blanka" albo może ktoś też kupuje to byśmy razem wzięli.
Pozdrawiam Snipper
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty SnipperWyślij prywatną wiadomośćWyślij email
wujko
Odpowiedz z cytatem
W Parabellum można zamówić wszystko z oferty Lee, tylko trzeba poczekać na dostawę przy okazji ich zamówienia. Mozna tez sobie zamówic z USA. Pod ITAR to nie podlega i przysyłają bez problemów.
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty wujkoWyślij prywatną wiadomość
lechu
Odpowiedz z cytatem
Tu masz

https://www.titanreloading.com/lee-precision-reloading-equipment/lee-molds/6-cavity-blank-bullet-mold
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty lechuWyślij prywatną wiadomość
marcin1984
Odpowiedz z cytatem
Panowie jak radzicie sobie z doborem OAL na tych pociskach? Bez trymowania łusek .22LR rozrzut długości jest dość duży, różnica przekracza często 1 mm i więcej. Czy po prostu ustawiacie matrycę osadzającą na konkretny OAL i lecicie jak popadnie?
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty marcin1984Wyślij prywatną wiadomość
kahles
Odpowiedz z cytatem
http://allegro.pl/prasa-zaciskowa-elaboracja-i7030274090.html#

moim zdaniem ma ta maszyna zwiazej z produkcja pocisków...
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty kahlesWyślij prywatną wiadomośćWyślij email
marcin1984
Odpowiedz z cytatem
Co myślicie o tym crimpie? Nie za mocny? Próbowałem zrobić lżejszy ale pociski ewidentnie wysuwają się przy przeładowaniu...
Gunfighter
Odpowiedz z cytatem
.... moje wyglądają tak :

matryce LEE, pocisk siedzi w łusce bez problemu, żeby rozebrać trzeba się dobrze młotkiem narobić.

Myślę, że problem może leżeć we właściwym osadzeniu rdzenia ... przy robieniu pocisków płaszczowych na każdym kolejnym etapie coraz bardziej rozpychamy płaszcz ołowiem ..... płaszcz z osadzonym rdzeniem powinien mieć minimalnie mniejszą średnicę niż pocisk ...
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty GunfighterWyślij prywatną wiadomość
marcin1984
Odpowiedz z cytatem
Gunfighter napisał:
.... moje wyglądają tak :

matryce LEE, pocisk siedzi w łusce bez problemu, żeby rozebrać trzeba się dobrze młotkiem narobić.

Myślę, że problem może leżeć we właściwym osadzeniu rdzenia ... przy robieniu pocisków płaszczowych na każdym kolejnym etapie coraz bardziej rozpychamy płaszcz ołowiem ..... płaszcz z osadzonym rdzeniem powinien mieć minimalnie mniejszą średnicę niż pocisk ...

Hmm, faktycznie ani śladu deformacji Think Tak to mi nawet na fabrycznych pociskach bez kanelura nie wychodzi. A jak Kolega sprawdza stabilność osadzonego pocisku?
PW poszła.
PKU_Parabellum
Odpowiedz z cytatem
Witam Państwa,
w naszej ofercie pojawiła się podwójna forma blank. Sprowadziliśmy co prawda jedną sztukę "na próbę", ale gdyby była potrzeba już na styczeń możemy sprowadzić ich więcej.

Pozdrawiamy,
Parabellum
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty PKU_ParabellumWyślij prywatną wiadomośćWyślij emailOdwiedź stronę autoraTelefony
Gunfighter
Odpowiedz z cytatem
**** MATRYCE STALOWE 224 ****

Właśnie otrzymałem i zakończyłem testy nowego kompletu matryc wykonanych ze stali hartowanej 4140 czyli takiej samej jaka jest używana na lufy broni lub w matrycach RCBS. Trwałość gwarantowana. Działają równie dobrze jak te z węglika a cena 30-40% niższa. Miły prezent na święta.

Zakończyłem też prace nad układem automatycznego rozładunku, który współpracuje z moimi matrycami i przesłałem do realizacji.
Efekt jak się wydaje niezwykle interesujący .... myślę, że przed świętami będę mógł go wam zaprezentować.

W planach : matryca do pocisków BT i trymująca płaszcze.

Pozdrawiam,
Snipper
Odpowiedz z cytatem
PKU_Parabellum
Zamawiam 2 formy. Nie widzę u Was na stronie tej oferty. Zapodajcie jak to kupić bo na stronie jest ,, brak w magazynie"
Piszę tu na forum a nie na priv aby inni też mogli kupić. I jest prośba do Was
Panowie ja mam tylko miesiąc na kupno tego. Czyli od 15 grudnia do 15 stycznia. Jak jest szansa to podajcie nr konta to w poniedziałek wpłacę odpowiednią kwotę by zaklepać rezerwację. Proszę tu na priv wszelkie sugestie
Pozdrawiam Snipper
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty SnipperWyślij prywatną wiadomośćWyślij email
Gunfighter
Odpowiedz z cytatem
**** WYNIKI ****

Pierwsze pociski są już robione i testowane. Wynik testu kol. Wojciecha z WSS Jonkowo , pociski 224 63gr, Lovex 73.4, AR15 z kolimatorem, 50m ....

Serdecznie pozdrawiam,
Gunfighter
Odpowiedz z cytatem
W 'Pchli targ" oferuje wszystkim zainteresowanym zoptymalizowany 3-częściowy zestaw podstawowy do samodzielnej elaboracji pocisków 224 w niezwykle atrakcyjnej cenie, którą to jeszcze można obniżyć stosoując uproszczone elementy tak jak to było prezentowane w uprzednich postach.

specnaz74
Odpowiedz z cytatem
Witam wszystkich, bardzo mnie zainteresował temat, i mam pytanie do Gunfightera jaka jest przykładowa trwałość stalowych matryc i czy będzie wersja z dwiema matrycami?

Odpowiedz z cytatem
Witam,

Trudne pytanie, materiał do matryc stalowych jest taki sam jak na lufy lub matryce RCBS ... myślę, że "na własny użytek" starczą na bardzo długo, będą to dziesiątki/setki tysięcy. Jeśli chodzi o matryce z węglika to już chyba wchodzimy w miliony ..
marcin1984
Odpowiedz z cytatem
W końcu znalazłem trochę czasu aby przetestować pociski z matryc od Kolegi Gunfightera.

Broń- Stag Arms 8T
Celownik pryzmatyczny Vortex Spitfire x3
Odległość 100 m, strzelane leżąc z podpórki. Broń działa normalnie, brak zacięć aczkolwiek niektóre spłonki posiadają kratery ale to pewnie wina prochu (zbyt szybki?).
Łuski GGG, spłonki CCi 400, proch Lovex D073,4 - 24,6 gr, OAL 56,70
To najlepsza grupa jaką udało mi się strzelić (5 strzałów). Może byłoby lepiej gdybym dysponował większą lupką.
Spróbuję jeszcze na innym prochu - Lovex D073,5
Ogólnie jestem zadowolony z rezultatu Very Happy

Doszedł element ułatwiający crimp bez nadmiernego molestowania łusek czyli rowek obwodowy albo kanelur jak kto woli....
koks
Odpowiedz z cytatem
Jeśli ktoś ma nadmiar tych pocisków Smile to chętnie odkupię dosłownie kilka sztuk do testów
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty koksWyślij prywatną wiadomość
Pociski 224 55gr - 65gr za darmo w każdej ilości !!!