Rejestracja Szukaj FAQ Zaloguj  
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  format do druku Blaser problem ze splonkami
Blaser problem ze splonkami
James
Odpowiedz z cytatem
Witam.
Po ostatnim wyjściu na strzelnice zauważyłem, że każda spłonka po strzale jest wysunięta,przerabialem różna amunicję, czeska, hornady, ale najbardziej jest to widoczne w fiocchi.Zastanawiam się gdzie leży problem,może koledzy coś podpowiedzą. Z góry dziękuję
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty JamesWyślij prywatną wiadomośćTelefony
sokal
Odpowiedz z cytatem
Na chłopski rozum to za duży headspace ale przy tej klasie sprzętu to nie możliwe, od zawsze tak bylo czy ostatnio się popsuło? Lufa oryginalna?
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty sokalWyślij prywatną wiadomość
kahles
Odpowiedz z cytatem
Fotka?
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty kahlesWyślij prywatną wiadomośćWyślij email
James
Odpowiedz z cytatem
Sprzęt kupiłem malouzywany od kolegi, więc nie wiem jak było wcześniej,mam wrażenie że po oddaniu sprzętu do rusznikarza tak się zrobiło.Był problem ze zmianą końcówki zamka na mini, standard wchodził ładnie.Zamek został rozebrany i oczyszczony.
Wczesniej wystrzelilem 2 paczki ammo s&b i nic niepokojącego nie zauważyłem. Poszukam kogoś z Warszawy umowie się na strzrlnice i wloze jego końcówkę, cos może się wyjaśni. Fotki podeślę po weekendzie
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty JamesWyślij prywatną wiadomośćTelefony
Re: Blaser problem ze splonkami
jerzy orawiec
Odpowiedz z cytatem
James napisał:
Witam.
Po ostatnim wyjściu na strzelnice zauważyłem, że każda spłonka po strzale jest wysunięta,przerabialem różna amunicję, czeska, hornady, ale najbardziej jest to widoczne w fiocchi.Zastanawiam się gdzie leży problem,może koledzy coś podpowiedzą. Z góry dziękuję

Rozumiem ze dzialo sie tak z amunicja robiona fabrycznie, czy tak?

Kol sokal zidentyfikowal Twoj problem a wlasciwie jego brak.
Jesli odpowiedz na moje pytanie jest pozytywna to radze odpalic zrobiona przez siebie amunicje
formatujac tylko szyjke.

Amunicja robiona fabrycznie jest zawsze podwymiarowa, czyli ze ma duza “head clearance” .
To head clearance moze byc i 15 thou albo nawet wiecej.

Przygotowana przez siebie amunicje wczesniej odpalona z Twojej broni I formatowana tylko szyjkowo powinna skasowac ten problem.

Piszesz ze S&B nie ma takiego problemu, czy jestes w stanie pomierzyc roznice miedzy nabojem S&B I tymi ktore wusuwaly splonki. Sadze ze nic zlego nie ma w Twojej broni, natomiast wszystko w fabrycznej amunicji.

Czy rozumiesz dlaczego tak sie dzieje?

Ostatnio zmieniony przez jerzy orawiec dnia Czwartek, 25 Styczeń 2018, 18:28, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty jerzy orawiecWyślij prywatną wiadomość
raptorek
Odpowiedz z cytatem
Może ktoś grzebał w zamku wygląda na problem z iglicą, te modele często nie zbijają spłonek
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty raptorekWyślij prywatną wiadomość
jerzy orawiec
Odpowiedz z cytatem
raptorek napisał:
Może ktoś grzebał w zamku wygląda na problem z iglicą, te modele często nie zbijają spłonek

Ciekawe, kontynuuj swoja teorie.
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty jerzy orawiecWyślij prywatną wiadomość
Blaser problem ze splonkami