Rejestracja Szukaj FAQ Zaloguj  
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  format do druku Poproszę o podstawienie danych do QL
Poproszę o podstawienie danych do QL
polch
Odpowiedz z cytatem
Lufa 16 cali
Skok 1/9
Pocisk Privi 224, 55 grein/B212
Długość pocisku 18.90
Łuski S&B trymowane na 44,70
Długość naboju 57,20
Proch Lovex D063
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty polchWyślij prywatną wiadomość
huskys
Odpowiedz z cytatem
Za szybki ten proszek,za mała masa nasypowa w bezpiecznym pasie ciśnienia.
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty huskysWyślij prywatną wiadomość
polch
Odpowiedz z cytatem
Wiesz z doświadczenia, czy liczyłeś to w ql?
huskys
Odpowiedz z cytatem
Wszystkie moje loady najpierw robie na QLu dobierając optymalne składniki.
Nigdy nie robie poniżej 86% obiętości nasypowej.
Ten proszek na poziomie optymalnego ciśnienia ma 76% nasypu,więc jest za szybki dla podanej wagi pocisku.
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty huskysWyślij prywatną wiadomość
polch
Odpowiedz z cytatem
Ok, rozumiem. Jaki w takim razie pocisk będzie optymalny dla tego prochu?
lechu
Odpowiedz z cytatem
Szukaj raczej wolniejszego prochu, pociski zresztą też szału nie robią.
Aczkolwiek są dane elaboracyjne dla tego prochu.
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty lechuWyślij prywatną wiadomość
polch
Odpowiedz z cytatem
Są, tyle że dla dłuższej lufy i o innym skoku. Chciałem sprawdzić jak wyjdzie to w ql dla ARa, na celności zbytnio mi nie zależy - jak będzie 1,5MOA na 50 czy max 100m to w zupełności wystarczy. Dwa, cena pocisku 38 groszy więc chyba w tej cenie nic lepszego nie znajdę. Z tego co się dowiedziałem proch ten spali się w 100% a te z serii 73X nie. Dlatego czepiłem się tego, tyle że tu ponoć jak wnioskuję z wpisu kolegi huskys wypełnienie będzie za małe, tylko jaka jest dolna granica wypełnienia? Skoro producent dopuszcza go do elaboracji 223 to raczej spróbuje kilka naboi na nim zrobić i zobaczę. Jak to jeden mój znajomy mówi "tarcza prawdę ci powie"
likker_runner
Odpowiedz z cytatem
Innego pocisku nie dobierzesz, bo skoro proch jest za szybki, pocisk musiałby być lżejszy niż te 55gn, a to jest kanał - cena, brak factora, miedziowanie lufy itd. Takie pociski w tym kalibrze to raczej do polowania na szkodniki a nie do sportu.

Skoro producent publikuje naważki, nie przejmowałbym się aż tak bardzo zasypem, zwłaszcza że jak rozumiem ma być dynamika. Inna sprawa że Lovex raczej jedzie ciśnieniowo po bandzie ze swoimi naważkami - zdarza się że wchodzą one w czerwone pole w QL, dlatego uważałbym, zwłaszcza że z factorem w praktyce mogą być problemy na tak szybkim prochu. W końcu ktoś wpadnie na pomysł sprawdzania amunicji zawodników na chrono i będzie DQ. Za to kręcenie factora na siłę na za szybkim prochu (zwłaszcza że jest gęsty, więc dosypanie jest łatwe) może skończyć się nieprzyjemnie od strony ciśnień.

Lepszy zasyp, aż do kompresyjności firmowej naważki max., daje jednobazowy S060. Pod względem szybkości spalania jest pomiędzy D063 a D073.4, tylko że jest trochę droższy i jeszcze trzeba więcej sypać wagowo.
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty likker_runnerWyślij prywatną wiadomość
Re: Poproszę o podstawienie danych do QL
donpablos
Odpowiedz z cytatem
polch napisał:
Lufa 16 cali
Skok 1/9
Pocisk Privi 224, 55 grein/B212
Długość pocisku 18.90
Łuski S&B trymowane na 44,70
Długość naboju 57,20
Proch Lovex D063

prawie identycznie taki nabój standardowo składam z całkiem dobrym skutkiem

poruszam się w zakresie katalogowych naważek Lovexa - sypię 19,8 graina D063 ,
łuski S&B oraz GGG trymuję na 44,60

teoretyczne rozważania swoją drogą, ale Lovex publikuje naważki na D063, dla naboju 223 Rem,
Lufa 16" z gwintem 1/9 całkiem nieźle się dogaduje z pociskami 55 grain

więc ja osobiście nie będę bardziej papieski od papieża - na 100m w każdym razie takim nabojem, z Mossberga MMR, można robić całkiem dobry wynik na tarczy

jeśli kolega trochę dalej chce strzelać - to niestety nie testowałem
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty donpablosWyślij prywatną wiadomość
donpablos
Odpowiedz z cytatem
polch napisał:
Są, tyle że dla dłuższej lufy i o innym skoku. Chciałem sprawdzić jak wyjdzie to w ql dla ARa, na celności zbytnio mi nie zależy - jak będzie 1,5MOA na 50 czy max 100m to w zupełności wystarczy. Dwa, cena pocisku 38 groszy więc chyba w tej cenie nic lepszego nie znajdę. Z tego co się dowiedziałem proch ten spali się w 100% a te z serii 73X nie. Dlatego czepiłem się tego, tyle że tu ponoć jak wnioskuję z wpisu kolegi huskys wypełnienie będzie za małe, tylko jaka jest dolna granica wypełnienia? Skoro producent dopuszcza go do elaboracji 223 to raczej spróbuje kilka naboi na nim zrobić i zobaczę. Jak to jeden mój znajomy mówi "tarcza prawdę ci powie"

dolna granica wypełnienia ?

mój drugi podstawowy nabój w .223 jest oparty na ołowiakach (strzelam ich w sumie dużo więcej niż FMJ)-
wypełnienie D063 robię tam na poziomie 56% wg QL
przy testowaniu i szukaniu naważek schodziłem poniżej 50%

ps. każdy jak wiadomo działa na własną odpowiedzialność, jak do tej pory ponad 1500 takich ołowiaków przeszło przez lufę i jest ok , do tematu zredukowanych naważek wiele osób podchodzi z lękiem (strach przed SEE) ,
jeśli Cię interesuje temat - poszukaj forów "za wielką wodą" - tam jest tego całkiem sporo

+ podręczniki Lymana , Lee - publikują oficjalnie naważki zredukowane dla pocisków ołowianych do kalibrów .223, .308 - wypełnienia są nawet i mniejsze niż 50%
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty donpablosWyślij prywatną wiadomość
Poproszę o podstawienie danych do QL