Rejestracja Szukaj FAQ Zaloguj  
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  format do druku 9x19mm Spęczenie łuski przy osadzenia pocisku
9x19mm Spęczenie łuski przy osadzenia pocisku
barwa73
Odpowiedz z cytatem
Witam.
Mam problem z nabojem. Po sformatowaniu łuski po całości okazuje sie, ze osadzajac pocisk - następuje spęczenie łuski w miejscu osadzenia pocisku.
Co mole być przyczyną?
Matryce Lee Carbide, pociski czeskie Limit od "halinka-arms" Wink
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty barwa73Wyślij prywatną wiadomość
sp1der
Odpowiedz z cytatem
Może za mały kielich robisz?
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty sp1derWyślij prywatną wiadomość
sokal
Odpowiedz z cytatem
Nie, pewnie chodzi o to że nabój ma wcięcie w talii jak butelka cokacoli. Przy matrycach Lee tak jest i tak ma być, w niczym to nie szkodzi.
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty sokalWyślij prywatną wiadomość
kuchartek
Odpowiedz z cytatem
A możesz pokazać to na zdjęciu. Tak dla wiedzy , może koledzy to opiszą , dla tych którzy rozpoczynają przygodę.
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty kuchartekWyślij prywatną wiadomośćWyślij emailTelefonySkype
barwa73
Odpowiedz z cytatem

Wygląda jak by formatowanie łuski było zbyt ciasne. Pocisk rozepchnął łuskę i słabo to wygląda.

Ale poradziłem sobie. Ustawiłem prasę tak, że formatowanie jest na długości osadzenia pocisku.
poetam
Odpowiedz z cytatem
a inną sprawą jest że te pociski są krzywe jak nieszczęście
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty poetamWyślij prywatną wiadomość
barwa73
Odpowiedz z cytatem
Owszem - zdarzyły się i niedoróbki, ale żeby były nadwyraz krzywe - to nie zauwazylem..
donkihot
Odpowiedz z cytatem
Ja troszkę zniwelowałem to spęcznienie matrycą crimp. Bałem się że ściśnie pocisk i będzie kiepsko latał, ale nic takiego się nie stało.

Odpowiedz z cytatem
Spoko, tez tak miewam 😉 to „kwestia łuski”. CBC najbardziej przypominaja „kokakole“, WIN mniej a na Starline nie zauwazylem jakichkolwiek „zawirowan”. Gwoli spokojnosci, nie zauwazylem tez wplywu tych trzech lusek i pozniejszego wygladu naboju na celnosc.
We wszystkich osadzalem te same pociski Hornady XTP 115 gr.

Zdrowka zycze!
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty kalistWyślij prywatną wiadomość
azmoda
Odpowiedz z cytatem
W fabrycznej amunicji też się czasem zdarza. Np. w .38 Special marki GECO

Odpowiedz z cytatem
... napisał:
Ale poradziłem sobie. Ustawiłem prasę tak, że formatowanie jest na długości osadzenia pocisku.

Mi dla odmiany właśnie takie formatowanie sprawiło wiele kłopotów, miałem wiele zacięć bo niesformatowana część łuski (zbierane oczywiście) była za gruba do mojej komory.

Odpowiedz z cytatem
Taki lekko za mocny format, który potem jest rozpychany przez pocisk aż do takiego kształtu "cocacoli" (dla łusek z grubszą ścianką) raczej nie szkodzi, chyba żeby ktoś mocno przeginał z ciśnieniem na szybkim prochu żeby dostać factor - w ciaśniejszej łusce ciśnienie będzie jeszcze minimalnie wyższe.

Poza tym są same zalety - większe napięcie szyjki (neck tension) to lepsze zabezpieczenie przed wciśnięciem pocisku do środka łuski przy przeładowaniu - tego nigdy za dużo w nabojach z prostą łuską, opierających się na krawędzi szyjki, a nie na kryzie jak rewolwerowe.
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty likker_runnerWyślij prywatną wiadomość
9x19mm Spęczenie łuski przy osadzenia pocisku