Rejestracja Szukaj FAQ Zaloguj  
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  format do druku Waga elektroniczna
Waga elektroniczna
Dragan
Odpowiedz z cytatem
Witam,

Chciałbym kupić wagę elektroniczną do odmierzania prochu. Elaboruję amunicję do celów myśliwskich. Mam do wydania ok. 800-1000 zł, ale mogę trochę dołożyć jeśli będzie warto. Wpadła mi w oko ta waga https://www.expondo.pl/steinberg-systems-waga-laboratoryjna-200-g-0-001-g-10030338 ? Miał ktoś styczność ? Cena jest atrakcyjna, tylko czy waży powtarzalnie ? Co prawda waży tylko w gramach, ale myślę że nie jest to aż taki problem.

Nie chcę wagi szalkowej. Korzystam z pożyczonej Lyman Pro 500 i nie jestem z niej zadowolony. Nie wiem czy coś źle robię, ale niby waga wyzerowana, odmierzam i zero magicznie znika. Wolę zainwestować w wagę elektroniczną, bo Lymana i tak muszę oddać.
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty DraganWyślij prywatną wiadomość
sowland
Odpowiedz z cytatem
Mam RCBS little. Szybka powtarzalna. Polecam

https://youtu.be/CIsq5ECVkjQ

Odpowiedz z cytatem
Nawet w budżecie się mieści ten RCBS. Na amazon.com z wszystkimi opłatami wychodzi ok. 1000 zł. Dzięki, chyba pójdę tą drogą.
andy7
Odpowiedz z cytatem
sowland napisał:
Mam RCBS little. Szybka powtarzalna. Polecam

https://youtu.be/CIsq5ECVkjQ

Porownujesz jablka z cytrynami.

RCBS ma skale jedynie w 0,1 grain'a .

Uzywam GamPro 300 jest OK ale tez czasami ma swoje himery, jak kazda waga elektroniczna.

https://www.ebay.de/sch/i.html?_from=R40&_trksid=m570.l1313&_nkw=gampro+300&_sacat=0

Wink
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty andy7Wyślij prywatną wiadomość
Dragan
Odpowiedz z cytatem
Ta Gempro ma lepszą dokładność, z tego co widzę 0,02 gr. Wygląda to nieźle.

Dzięki za odpowiedzi. Teraz muszę się zastanowić.
Młynek
Odpowiedz z cytatem
Do celów myśliwskich lepsza z dozownikiem i jej dokładność wystarczy aż nadto.

Odpowiedz z cytatem
Młynek napisał:
Do celów myśliwskich lepsza z dozownikiem i jej dokładność wystarczy aż nadto.

Właśnie po przemyśleniach doszedłem do podobnego wniosku. Dzięki wszystkim za pomoc. Zamawiam tą RCBS Lite z USA.
sowland
Odpowiedz z cytatem
Błagam koledzy nie popadajmy w skrajności. Do polowania czy na prawdę trzeba 0.02 gr dokładność ? A kto waży do polowania objętościowo łuski ? Czy w lesie używamy restów bipodow itp. Skoro mam praktycznie stałą prędkość a do tarczy na sto metrów strzelam praktycznie za kazdym razem w jedną dziurę to co chcieć więcej.

Odpowiedz z cytatem
No ja nie poluje, ale, kto zagwarantuje, ze koledze ktory pytal nieprzyjdzie w przyszlosci ochota zaczas pykac do papieru na wieksze dystense, byloby jak znalazl

Aaaaaaaa, lusek ani nie odwazam ani nie sprawdzam objetosci Mr. Green

I tez takie dziurki jak na focie robie Mr. Green

Wink
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty andy7Wyślij prywatną wiadomość
sowland
Odpowiedz z cytatem
andy7 napisał:
No ja nie poluje, ale, kto zagwarantuje, ze koledze ktory pytal nieprzyjdzie w przyszlosci ochota zaczas pykac do papieru na wieksze dystense, byloby jak znalazl

Aaaaaaaa, lusek ani nie odwazam ani nie sprawdzam objetosci Mr. Green

I tez takie dziurki jak na focie robie Mr. Green

Wink

Ja wiem że kolega potrafi dobrze strzelać 😀. I na pewno kolega wie że są loady gdzie 0,4 gr nie zrobi różnicy a czasem 0,02 rozwali wszystko.
Pozdrawiam

Odpowiedz z cytatem
Miałem RCBS Chargemaster 1500 na początku byłem zachwycony teraz już nie
Waga przestała trzymać zero pływa nie do naprawy można wyrzucić do kosza
Samej wagi nie kupisz nawet w USA tak i dozownik do kosza.
Nigdy więcej elektroniki zainwestowałem w Ohaus 10-10 Reloading jest super
Sprawdzona odważnikami wzorcowymi trzyma wszystkie naważki
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty BatkoWyślij prywatną wiadomośćTlenTelefony
JanMaz
Odpowiedz z cytatem
Batko napisał:
Miałem RCBS Chargemaster 1500 na początku byłem zachwycony teraz już nie
Waga przestała trzymać zero pływa nie do naprawy można wyrzucić do kosza

Czy sprawdzałeś zasilacz? Jak ma obniżone napięcie lub napięcie pływa - to może być przyczyna. Waga może być dobra.

Odpowiedz z cytatem
Ad.Jam Maz
Wszystko sprawdzone była u elektronika padł system ważenia nie do naprawy
Dawniej można było kupić sama wagę na midway USA teraz się z tego wycofali i nie kupisz
Zresztą to sama chińszczyzna nikt tego nie naprawia tylko w kosz
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty BatkoWyślij prywatną wiadomośćTlenTelefony
Desperado
Odpowiedz z cytatem
Macie jakieś doświadczenia z tanimi wagami elektronicznymi?(kilkadziesiąt złotych).
Chciałbym coś do szybkiego przeważenia/segregacji pocisków i kontroli całych naboi.
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty DesperadoWyślij prywatną wiadomość
matthius
Odpowiedz z cytatem
Mniej więcej półtora roku kupiłem na Allegro wagę za niecałe 13zł.
Okazała się zaskakująco precyzyjna i powtarzalna, potrzebuje około 1 minuty na "rozgrzanie" (przez pierwszą minutę zaniża wyniki o 0.2gr).
Nie jestem jednak w stanie powiedzieć, czy był to jednorazowy fart, czy też wyjątkowa okazja.
Jak chcesz zaryzykować, to szukaj:
"I006 Elektroniczna WAGA JUBILERSKA 200g - 0,01g !"
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty matthiusWyślij prywatną wiadomość
larky
Odpowiedz z cytatem
Maciek, to był jednorazowy fart Smile
Mam dwie takie wagi, zmieniają wynik o 0.2gr czasem w dół czsem w górę Smile
Poza tym kalibracja 200g odważnikiem? Very Happy
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty larkyWyślij prywatną wiadomość
Re: Waga elektroniczna
stah
Odpowiedz z cytatem
Dragan napisał:
Witam,

Chciałbym kupić wagę elektroniczną do odmierzania prochu. Elaboruję amunicję do celów myśliwskich. Mam do wydania ok. 800-1000 zł, ale mogę trochę dołożyć jeśli będzie warto. Wpadła mi w oko ta waga https://www.expondo.pl/steinberg-systems-waga-laboratoryjna-200-g-0-001-g-10030338 ? Miał ktoś styczność ? Cena jest atrakcyjna, tylko czy waży powtarzalnie ? Co prawda waży tylko w gramach, ale myślę że nie jest to aż taki problem.

Nie chcę wagi szalkowej. Korzystam z pożyczonej Lyman Pro 500 i nie jestem z niej zadowolony. Nie wiem czy coś źle robię, ale niby waga wyzerowana, odmierzam i zero magicznie znika. Wolę zainwestować w wagę elektroniczną, bo Lymana i tak muszę oddać.

Ta waga mało się nadaje. Głównie poprzez brak jednostki naszej (grain). Kup Steinberg 200A. Jest super.
Mam i używam nawet do bardzo precyzyjnych ładowań karabinowych. Wierz mi, świrem od precyzji jestem z górnej półki. Niezależnie od świadomości, że przeginam..

aquater
Odpowiedz z cytatem
stah napisał:
Dragan napisał:
Witam,

Ta waga mało się nadaje. Głównie poprzez brak jednostki naszej (grain). Kup Steinberg 200A. Jest super.
Mam i używam nawet do bardzo precyzyjnych ładowań karabinowych. Wierz mi, świrem od precyzji jestem z górnej półki. Niezależnie od świadomości, że przeginam..

Porownywales tego steinberga do innych wag?
700zl to raczej niska półka cenowa i być może z dokładnością jest podobnie

Sam odważnik kalibracyjnych swoje kosztuje o ile jest precyzyjnie wykonany
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty aquaterWyślij prywatną wiadomość
Re: Waga elektroniczna
stah
Odpowiedz z cytatem
[quote="aquater"][quote="stah"]
Dragan napisał:
Witam,

Porownywales tego steinberga do innych wag?
700zl to raczej niska półka cenowa i być może z dokładnością jest podobnie

Sam odważnik kalibracyjnych swoje kosztuje o ile jest precyzyjnie wykonany

Porównywałem z kilkoma (ze 3) wagami o mniejszej dokładności. Wskazuje to samo. Odważnik kalibracyjny - mam ze 3 szt ale nie jakieś wysokiej klasy. Ważne że pokazuje powtarzalnie i mało pływa.

Tak, cena jest jak na wagi dokładne niewielka, mi pasuje i jej ufam. W zasadzie, to najważniejsza dla mnie jest powtarzalność pomiarów i tu jestem po prostu zadowolony. Jedyne co to mogła by być szybsza - ale cóż...

Odpowiedz z cytatem
Panowie, miał ktoś z was stycznośc z taka wagą?
https://sklep.hubertusprohunting.pl/waga-do-prochu-gs-1500-new-050106e-hornady.html

Mam takie cos od jakiegoś czasu a że zaczynam przygode z elaboracją 308 zastanawiam się czy jest sens wogóle do tego podchodzic z taka wagą.
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty kriss91Wyślij prywatną wiadomość
Desperado
Odpowiedz z cytatem
kriss91 napisał:
Panowie, miał ktoś z was stycznośc z taka wagą?
https://sklep.hubertusprohunting.pl/waga-do-prochu-gs-1500-new-050106e-hornady.html

Mam takie cos od jakiegoś czasu a że zaczynam przygode z elaboracją 308 zastanawiam się czy jest sens wogóle do tego podchodzic z taka wagą.

http://mlyslacze.cal24.pl/viewtopic.php?f=10&t=120
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty DesperadoWyślij prywatną wiadomość
Waga elektroniczna