Rejestracja Szukaj FAQ Zaloguj  
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  format do druku Grtools - bezpłatny program konkurujący z QuickLoad
Grtools - bezpłatny program konkurujący z QuickLoad
donpablos
Odpowiedz z cytatem
Chciałem się podzielić ciekawostką

Grtools , program który stanowi konkurencję dla QuickLoad, ale jest bezpłatny

Póki co znajduje się w fazie testowej, aby go pobrać należy się zarejestrować na stronie https://grtools.de/

Na pierwszy rzut oka wygląda bardzo ciekawie i zachęcająco

- bogata baza pocisków (chyba skopiowana z QuickLoada) zawiera dane o odlewanych z kokil najbardziej rozpowszechnionych producentów (LEE, Lyman itd)
- duża baza prochów, łącznie z Lovexem

więcej możliwości ustawień niż w QuickLoad, itd,

Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty donpablosWyślij prywatną wiadomość
TomaszMk
Odpowiedz z cytatem
Wyglada ciekawie, w wolnej chwili trzeba bedzie sprobowac.
Jestem ciekaw czy tez bedzie takie przeszacowanie jak w QL z D032.
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty TomaszMkWyślij prywatną wiadomość
P_iter
Odpowiedz z cytatem
Przeszacowanie, to dupochron producenta QLa. Mimo adnotacji, że to dane poglądowe i eleborujesz na własną odpowiedzialność.

Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty P_iterWyślij prywatną wiadomośćWyślij emailGaduGadu
donpablos
Odpowiedz z cytatem
P_iter napisał:
Przeszacowanie, to dupochron producenta QLa. Mimo adnotacji, że to dane poglądowe i eleborujesz na własną odpowiedzialność.

Kilka manuali reloadingowych widziałem - każdy wydawca książki miał zastrzeżenie o działaniu na własną odpowiedzialność

autorzy obu programów (i QuickLoad i GRTools) równiez zamieszczają taką informację

ale nawet producent prochu - np Lovex, też informuje że różne partie produkcyjne tego samego prochu mogą się od siebie różnić o parę procent

takie hobby, trzeba działać ostrożnie, nie można w 100% polegać na jednej informacji, testy rozpoczynać od mniejszych naważek ,

więc jako wrzucający linka do programu też się zastrzegam że nie biorę odpowiedzialności za ten program :-)
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty donpablosWyślij prywatną wiadomość
kuras999
Odpowiedz z cytatem
Dzięki za namiary na program. Zrobiłem kilka testów dla d032 i niestety w tym nowym programie to dopiero cyrki wychodzą. Ql dla d032 jest dużo wiarygodniejszy - tam gdzie w ql mam -15% tutaj mam przekroczone ciśnienie. Ale może coś jeszcze źle robię.

Edit
Sprawdziłem też d063 w 223 i taka sama masakra np w ql prędkość 800m/s a tutaj 870m/s ciśnienia też proporcjonalnie.

Co do przeszacowywania ql to się z nim uporałem - przy 9x19 zmierzyłem rzeczywista pojemność łuski i tak był błąd w bazie ql. Po poprawieniu tego parametru dla amunicji, która obecnie składam różnica prędkości wylotowej z programu od rzeczywistej różni się około 3%
223 ma błąd około 1-2% dla wolniejszego prochu jest wręcz niedoszacowanie.
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty kuras999Wyślij prywatną wiadomość
tom3k111
Odpowiedz z cytatem
Ja mam podobne odczucia co kolega wyżej.
QL mi niedoszacowuje. Jak puszczam przez chrono to zawsze większa prędkość wychodzi niż z QL. (9mm oraz 223rem, mimo że ważyłem h2O łuski)
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty tom3k111Wyślij prywatną wiadomość
Sobol
Odpowiedz z cytatem
Czy ktoś próbował sen program spolszczyć? Niestety nie władam żadnym z języków wersji zawartych w programie a ryzyko pomyłki jak wiadomo jest spore.....
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty SobolWyślij prywatną wiadomość
Grtools - bezpłatny program konkurujący z QuickLoad