Rejestracja Szukaj FAQ Zaloguj  
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  format do druku Literatura dla średnio - zaawansowanych
Literatura dla średnio - zaawansowanych
Greenhard
Odpowiedz z cytatem
Pobawiłem sie trochę w elaborację i na chwile obecną wykorzystałem już max możliwości sprzętu jaki posiadam. Czas wejść na kolejny etap. To co do polowania i na 300 m mi wystarczy teraz nabrałem ochoty na większą powtarzalność robionej amunicji.
Chce wejść na poziom średnio zaawansowany i do tego potrzebuje zbudować powtarzalne naboje pod mój karabin.
Interesują mnie takie tematy jak:
- zaawansowana obróbka łusek - toczenie szyjek, tolerancje, zasady selekcji, narzędzia pomiarowe
- dobór spłonek
- dobór pocisku do odległości vs lufa
- przekraczanie naważki vs max mozliwy OAL dla uzyskania wiekszej energii po to pocisk leciał na większe odległości
- narzędzia pomiarowe do komory vs narzędzia pomiarowe dla naboju

Słowem. Szukam literatury w której znajde prawie że zaawansowane informacje. Poradniki dla początkujących mnie nie interesują. Skądś przecież ta wiedza musi sie brać którą reprezentują na tym forum co niektórzy użytkownicy budujący najpierw nabój a potem dopiero karabin Smile. Na taki poziom na razie nie mysle wchodzić lecz chce czegoś wiecej niż podstawy.

Oczywiście forum przeczytane od deski do deski. Chwała wam za szczątkowe informacje które tylko dowodzą o istnieniu "życia pozaziemskiego" tylko teraz czas by je podejrzeć Smile

Poleci mi ktoś fachową literaturę? Budowa lufy, komory nabojowej (wraz z informacjami co i do czego), dobór prochu, spłonek, używanie narzędzi pomiarowych oraz narzędzi do elaboracji jak również dobór pocisków. Takie pozycje jedna lub kilka by mnie interesowały. Może byc jak najbardziej literatura anglojęzyczna.
Z góry dziękuję
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty GreenhardWyślij prywatną wiadomość
Literatura dla średnio - zaawansowanych