Rejestracja Szukaj FAQ Zaloguj  
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  format do druku Jaki pocisk do LR
Jaki pocisk do LR
Vegaa
Odpowiedz z cytatem
Czy może mi ktoś podpowiedzieć jakich pocisków najlepiej używać do elaboracji w kalibrze .308? Karabin to Sako TRG22. Dotychczas używam Lapua Scenar L 175 gn. proch vihtavuori N140 i na 300 metrach najlepsze skupienie uzyskałem 0,29 moa przy grupie 5 strzałów. Ale czasem zdążają się odskoku od grupy nawet na kilka cm. Przygodę z LR dopiero zaczynam, więc może któryś z bardziej doświadczonych kolegów lub koleżanek mi podpowie.
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty VegaaWyślij prywatną wiadomośćTelefony
donkihot
Odpowiedz z cytatem
To może spróbuj Berger-ów?
Nie mam doświadczenia ale czytałem wiele bardzo pozytywnych opinii, niektórzy powlekają je molibdenem.
W tym filmiku: https://www.youtube.com/watch?v=W0HSws_kP1Q gość ma takie zaufanie że pociskiem sprawdza prawidłowość działania wagi (bardzo precyzyjnej)
A w tym filmiku pokazuje te pociski właśnie "molibdenowane" https://www.youtube.com/watch?v=Gt6eOlbPX54 no i bardzo drogi proch, może tu jest ta wartość dodana?
Co prawda dla innego kalibru więc trzeba by użyć troszkę innego proszku i odpowiedni pocisk dobrać, ale o tym może się wypowie ktoś z doświadczeniem.

abersfelderami
Odpowiedz z cytatem
Vegaa napisał:
Czy może mi ktoś podpowiedzieć jakich pocisków najlepiej używać do elaboracji w kalibrze .308? Karabin to Sako TRG22. Dotychczas używam Lapua Scenar L 175 gn. proch vihtavuori N140 i na 300 metrach najlepsze skupienie uzyskałem 0,29 moa przy grupie 5 strzałów. Ale czasem zdążają się odskoku od grupy nawet na kilka cm. Przygodę z LR dopiero zaczynam, więc może któryś z bardziej doświadczonych kolegów lub koleżanek mi podpowie.

Jezeli potrafisz z fabrycznego TRG22 strzelac .29 MOA na 300 metrow, to tak trzymaj, nic nie zmieniaj.
Pocisk masz dobry, proch tez, jedyne nad czym musisz popracowac, to te odskoki.
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty abersfelderamiWyślij prywatną wiadomość
alta32
Odpowiedz z cytatem
Witam ja bazuje na Noslerach z rodziny HPBC karabin mam w gwincie 1-10 ,ciezsze pociski daja super skupienie,a co wazne Noslery sa ciagle dostepne i nie kosztuja majatek Smile
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty alta32Wyślij prywatną wiadomość
piotrjub
Odpowiedz z cytatem
A nie miało być HPBT ?
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty piotrjubWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autoraGaduGaduSkype
Vegaa
Odpowiedz z cytatem
Dzięki za podpowiedzi, zastanawiam się nad pociskami bergera.
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty VegaaWyślij prywatną wiadomośćTelefony
grando08
Odpowiedz z cytatem
Witam ,
co prawda w innym kalibrze ale zaczynam od ELD-Match Hornady, jesli dostępny to chyba warty uwagi .