Rejestracja Szukaj FAQ Zaloguj  
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  format do druku Fox Classic Hunter
Fox Classic Hunter
warchlaq
Odpowiedz z cytatem
Ktoś coś?

https://parabellum.pl/fox-classic-hunter-1.html

Odpowiedz z cytatem
Od 3 lat elaboruje do 30-06, 308 i 8x68. Łowiecko śmiem twierdzić, że jest to najlepszy monolit do polowania. Bardzo dobra farba, zawsze przestrzał i dobre obalanie. Polecam
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty wolfWyślij prywatną wiadomość
Dragan
Odpowiedz z cytatem
wolf napisał:
Od 3 lat elaboruje do 30-06, 308 i 8x68. Łowiecko śmiem twierdzić, że jest to najlepszy monolit do polowania. Bardzo dobra farba, zawsze przestrzał i dobre obalanie. Polecam

A jak z rykoszetami ?
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty DraganWyślij prywatną wiadomość
wolf
Odpowiedz z cytatem
Powiem szczerze, że nigdy nie miałem takiego problemu, nie uczestniczę w zbiorówkach tak więc niejako mnie to nie dotyczy. Mam porównanie do Barnesa (TSX, TTSX) i o ile balistyka jest nieco słabsza, to łowiecko jest znacząco lepszy.
smoczy
Odpowiedz z cytatem
A jak wychodzi ze skupieniem ?
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty smoczyWyślij prywatną wiadomość
wolf
Odpowiedz z cytatem
to już kwestia, znalezienia naważki...
Ale np. w 8x68 spróbowałem naważki "rekomendowanej" przez producenta i jest kula w kule
Mam też znajomego który elaboruje w 6,5x55 (Browing varmint), bez problemu strzela na 600m.
smoczy
Odpowiedz z cytatem
Ciekawe - ze względu na kształt to aerodynamika mogłaby być "podejrzana", z drugiej strony zrobienie pierścieni wiodących powinno poprawiać prowadzenie w lufie.

Niestety sama cena pocisku jest wysoka :/

Dzięki za info

Pozdrawiam,
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty smoczyWyślij prywatną wiadomość
Weatherby
Odpowiedz z cytatem
wolf napisał:
A na mięśniach są duże krwiaki?! Na filmie reklamowym daniel w środku miał sporo "zupy".

Odpowiedz z cytatem
też o tym myślałem do dwóch kalibrów w tym 8x57IS i 30-06. O ile do polowania cenę można przełknąć, to ja zmierzam w kierunku unifikacji i strzelam z tej samej amunicji na strzelnicy do dzika w przebiegu. Przy 50 ciu przebiegach różnica już jest w cenie dość wyraźna. Dzisiaj zrobię próby na sierra i tak do 8x57 IS 175 grein a do 30-06 180 grein.
Są to pociski SP i zamierzam uzyskać skupienie na 1 złoty. Dla mnie zadowalające a po SP spodziewam się, że jak zwykle stara konstrukcja zrobi w tuszy dobrą robotę.
Kusi jednak stwierdzenie Kolegi, że od 3 lat daje radę, zwłaszcza, że próbował TSX. Ja monolity ostrzelałem w półautomacie i nic z tego nie wyszło. Waliłem ze wspomnianych TSX, Speer i lapua naturalis. szydło i kaleczenie zwierza. Może w repetierze da się to dobrze rozpędzić i mowa raczej o 800 metrach na wylocie, bo mniej jakoś tego nie widzę. Inny kolega słusznie zauważył, że zbiorówki...., to się nie rozpryśnie i przypominanie sobie jak gwizdały breneki na zbiorówkach powoduje, że zaczynam się kulić.
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty slawek1972Wyślij prywatną wiadomośćTelefony
Fox Classic Hunter