Rejestracja Szukaj FAQ Zaloguj  
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  format do druku .223 Rem, jakie pociski do semi na dalszy dystans?
.223 Rem, jakie pociski do semi na dalszy dystans?
wozzi
Odpowiedz z cytatem
Na ostatnim LREC postrzelałem sobie trochę z mojego AR-a i pokląłem na wiatr... ;) W przyszłym roku również chętnie sobie postrzelam, tym bardziej że ma dojść dystans 1000+, ale wolałbym aby towarzyszyło temu również trafianie. ;) Mam gwint 1:7, więc czysto teoretycznie mógłbym używać pocisków do ~90 grainow. Jak jednak właśnie zauważyłem większość (wszystkie?) cięższe pociski w .224 nie posiadają kanelury, a bym jednak chętnie zacisnął na nich jakich crimp... Podpowiecie, jakich pocisków w tym kalibrze na dłuższe dystanse używacie?

Odpowiedz z cytatem
U Johannsenn'a kupilem Factory crimp Lee Mr. Green chyba za 30 Jurkow

Kuplem 500 sztuk Nosler'a 80 grain ( gwint 1:8 ) Jak do tej pory mialem tylko jedna mozliwosc przetestowania ( dluzsza historia ) ale nie znalazlem nic sessownego co by mnie moglo sytysfakcjonowac.

Hera Arms do skoku 1:8 ( teoretycznie do 80 gr ) rekomenduje amunicje 55 grain'ow, wiec tez nie tak do konca, moze sie okazac, ze 80 - tki lub 69 - tki na 1:7 beda latac fajniej niz 90 - tki.

Wez kup po 100 - ce w roznej gramaturze i wyprobuj !

Aaaaaaaa i nie zapomnij podzielic sie spostrzezeniami !

Wink
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty andy7Wyślij prywatną wiadomość
wozzi
Odpowiedz z cytatem
@Andy7
Strzelałem z GGG 69grains (pociski Sierra) i już na 300m zniosło mnie niemiłosiernie.,, Niemiłosiernie, czyli 7,7,6,6 jajko ładna grupa a reszta 15cm dalej w białym. Na LREC wszystko co było poniżej 5 było zerem. Musze jednak przyznać, ze to było 2-3 strzelanie z tej broni i tego kalibru. Właśnie zauważyłem, że te GGG crimp-u nie maja, a i S&B Match 77 grains, których jeszcze nie próbowałem, są bez crimp-u... tak ze nie wiem, czy nie spróbować bez crimp-owania.

@abersfelderami
Co o tym sądzisz?

Odpowiedz z cytatem
Do tej pory strzelilem partue z crimp'em i parrtie bez crimp'u

i szczerze mowiac nie widzialem roznicy.

Moze wyprobuj tez inna amo

Wink
m2c
Odpowiedz z cytatem
Może Hornady ELD-Match 80gr? Całkiem przyjemne BC (.485). Są też 73gr i 75 gr.
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty m2cWyślij prywatną wiadomość
goostav
Odpowiedz z cytatem
Do AR najcięższe pociski 73 ELD-M, 75gr BTHP hornady. Nic cięższego nie wsadzisz, amunicja nie zmieści się w magazynku.

Odpowiedz z cytatem
goostav, tak jak wspominalem, mi mieszcza sie 80 grainowe.

Wink
abersfelderami
Odpowiedz z cytatem
Wozzi,
czy musisz strzelac z magazynka?
Jak dluga lufa?
Jaka komora?
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty abersfelderamiWyślij prywatną wiadomość
abersfelderami
Odpowiedz z cytatem
andy7 napisał:

Wink

Pod warunkiem ze je wcisniesz w luske, co zabiera miejsce na proch, co mija sie z celem ich uzycia na srednie dystansy.
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty abersfelderamiWyślij prywatną wiadomość
wozzi
Odpowiedz z cytatem
No to muszę się rozebrać... Wink Mam coś takiego:

https://danieldefense.com/firearms/caliber/5-56x45mm/daniel-defense-m4-carbine-v11-pro.html

Mistrzem świata z tego na LS, czy LREC nie zostanę, ale nie o to mi chodzi. Ja i tak walczę więcej z sobą, niz z innymi... Very Happy

Tak, chce używać magazynka, bo jak mam semi, to niech to będzie semi. Długość naboju jest wiec ograniczona długością magazynka. Jaka jest komora i na ile by pozwoliła, tego jeszcze nie sprawdzałem. Strzelałem z tej broni raptem parę razy i jeszcze nic do niej nie składałem... Właśnie się do tego zabieram.

Odpowiedz z cytatem
Jezeli z magazynka to nie musisz rozbierac.
W tym przypadku posluchalbym sie kolegi Goostav, 75 gr hornady jest najpopularniejszy i chyba najtanszy.
Dla .223 optymalnym pociskiem ze wzgledu na magazynek jest 69 sierra, ale na dluzszy distans ma male BC.
andy7
Odpowiedz z cytatem
abersfelderami napisał:
andy7 napisał:

Wink

Pod warunkiem ze je wcisniesz w luske, co zabiera miejsce na proch, co mija sie z celem ich uzycia na srednie dystansy.

Kwestia dobrania pudru !

Wink
abersfelderami
Odpowiedz z cytatem
Mozna Andy mozna, tylko ladujac na to COL nie mozna tego pocisku optymalnie wykorzystac. Smile
wozzi
Odpowiedz z cytatem
Probowal juz ktos moze Hornady 22c? Dostepne dla przykladu tutaj:

https://www.grafs.com/retail/catalog/product/productId/72360

Mam tego paczkę, czyli 250 sztuk i będę w najbliższym czasie testował, ale chętnie bym usłyszał również jakieś opinie..., tym bardziej, ze tych pocisków na stronie Hornady znaleźć nie mogę...

Przy okazji zobaczyłem właśnie to cudo:

https://www.grafs.com/retail/catalog/product/productId/72367

75grains z canelure... Jak to się dzieje, ze na stronie Hornady nie ma o tym ani słowa?

Odpowiedz z cytatem
Cześć,
22C to oznaczenie kalibru według Grafa.
Pociski które polinkowałeś to standardowe 68 i 75 BTHP, są na stronie H-DY. Sklep kupuje duże paki od producenta i robi z nich mniejsze porcje w swoich pudełkach, przy okazji gubiąc part number producenta.
Robiłem naboje na H-dy 68 BTHP, równie dobry pocisk co Sierra czy Nosler CC 69gr.

Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty wierzbaWyślij prywatną wiadomość
wozzi
Odpowiedz z cytatem
@wierzba

Witaj. Masz racje, ale... na stronie Hornady brak jest informacji o istnieniu canellure. Informacje ta można zobaczyć tylko(!) w adresie strony:

https://www.hornady.com/bullets/rifle/22-cal-.224-75-gr-bthp-match-with-cannelure-4000#!/

W samym opisie informacji tej brak. W każdym bądź razie wielkie dzięki, bo do tej pory patrzyłem na opis, a nie na adres i "with cannelure" umknęło mojej uwadze... Very Happy Teraz muszę już tylko znaleźć kogoś, kto byłby zainteresowany 1-2 tysiącami pocisków, bo Hornady najwyraźniej tych w mniejszej ilości niż 4k nie sprzedaje...

Edycja: Poprawie mój powyższy wpis: Jak się wejdzie na stronę, to informacja jest w tytule "22 Cal .224 75 gr BTHP Match™ with cannelure Item #2279C | 4000/Box ", ale nie w opisie, a ja szukając informacji patrzyłem na "fotkę", na której canellury brak i na szczegółowy opis... gdzie słowa o tym nie ma. Laughing

Jak właśnie zauważyłem info o istnieniu cannelure jest nawet w ogólnej liście pocisków, ale dopiero w "mouse-over", pojawia sie wiec gdy się myszkę na chwile nad nazwa zatrzyma.