Rejestracja Szukaj FAQ Zaloguj  
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  format do druku Auto Breech Lock Pro - nowa prasa Lee
Auto Breech Lock Pro - nowa prasa Lee
Jacek opc
Odpowiedz z cytatem
https://leeprecision.com/auto-breech-lock-pro.html

Ciekawe jak to się będzie sprawować :-)
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty Jacek opcWyślij prywatną wiadomość
PKU_Parabellum
Odpowiedz z cytatem
Również jesteśmy tego bardzo ciekawi!
Sprowadzimy ją tak szybko jak to będzie możliwe.

pozdrawiamy,
Parabellum
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty PKU_ParabellumWyślij prywatną wiadomośćWyślij emailOdwiedź stronę autoraTelefony
PAWCIO69
Odpowiedz z cytatem
150$ ciekawe ile u nas , jeśli debiut jest w kwietniu w USA to kiedy może być w PL ?
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty PAWCIO69Wyślij prywatną wiadomość
Bready
Odpowiedz z cytatem
Jak na razie jest to prasa jednego zdjecia ,i nawet jej nie mozna poogladac z innego ujecia i popatrzec na szczegoly.
A cena juz leci w dol ,zreszta nie wiem ,moze to tylko promocja Smile
https://www.midsouthshooterssupply.com/item/0000690900/lee-auto-breech-lock-pro

Odpowiedz z cytatem
Bready napisał:
Jak na razie jest to prasa jednego zdjecia ,i nawet jej nie mozna poogladac z innego ujecia i popatrzec na szczegoly.
A cena juz leci w dol ,zreszta nie wiem ,moze to tylko promocja Smile
https://www.midsouthshooterssupply.com/item/0000690900/lee-auto-breech-lock-pro

na firmowej stronie masz za to rysunki techniczne dość precyzyjnie pokazujące co i jak
Krzysztof L
Odpowiedz z cytatem
Tu jest PDF z instrukcją regulacji. https://leeprecision.com/cgi-data/instruct/PR2679.pdf
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty Krzysztof LWyślij prywatną wiadomość
doberman74
Odpowiedz z cytatem
koledzy a jakie koszty przesyłki do polski
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty doberman74Wyślij prywatną wiadomośćTelefony
Krzysztof L
Odpowiedz z cytatem
doberman74 napisał:
koledzy a jakie koszty przesyłki do polski

Nie opłaca się. Poczekaj powinna w ciągu miesiąca by dostępna w kraju. Parabellum ma ja w zamówieniach.
doberman74
Odpowiedz z cytatem
witam dostałem odpowiedz dziś ze koszty przesyłki to 123 dolar
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty doberman74Wyślij prywatną wiadomośćTelefony
TommyT
Odpowiedz z cytatem
Moim zdaniem normalny turret o niebo lepszy.
Nie wiem czym konstruktorzy się kierowali...
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty TommyTWyślij prywatną wiadomość
Krzysztof L
Odpowiedz z cytatem
TommyT napisał:
Moim zdaniem normalny turret o niebo lepszy.
Nie wiem czym konstruktorzy się kierowali...

Przyjrzałem się działaniu tej prasy. Wygląda na to że jest to takie połączenie Turreta z Load Masterem. To możne być całkiem dobre rozwiązanie. W porównaniu z Turretem głowica jest nieruchoma podobnie jak w prasie Hornady Lock-N-Load. To rozwiązanie ma skutkować powtarzalnością OAL i eliminuje luz głowicy jak w przypadku Turreta. Kolejna przewaga nad Turretem to możliwość automatycznego podawania łusek jak w Load Masterze. Przyspiesza to w sposób znaczny produkcję. Podobnie jak w Load Masterze obrotowy jest talerz z shell holderami. Sposób podawania spłonki jest podobny jak w Turrecie co jest moim zdaniem dobrym rozwiązaniem bo eliminuje problem który niektórym użytkownikom Load Mastera ciężko wyeliminować przy ustawianiu prasy. Ponadto cena jest nader atrakcyjna. Za ceną Turreta mamy prawie progresywną prasę. No ale pozostaje pytanie czy prasa z takimi możliwościami za 150$ nie rozpadnie się po 2-3 tyś cykli Rolling Eyes
doberman74
Odpowiedz z cytatem
Zamówione tylko czekać
TommyT
Odpowiedz z cytatem
Krzysztof
moim, z natury rzeczy subiektywnym zdaniem:
- niedoskonałości powtarzalności OAL dla amunicji pistoletowej ale i karabinowej robionej na "progresywnej" raczej nie mają znaczenia, dodatkowo breachlocki same w sobie mają pewne luzy
- podawanie spłonki - o ile nie zostanie "zautomatyzowane" podajnikiem, wymaga uwagi i manualnej zręczności, będzie zabierać czas zaoszczędzony na podawaniu łuski
- podawanie prochu - o ile nie zostanie zautomatyzowane, to znowu zabiera dużo czasu, sięgnąć po łyżeczkę czy nasypać z dozownika - czas, czas ... , no i łyżeczka na pewno eliminuje uzysk z OAL ;)
Ale ciekaw jestem wrażenia z użytkowania
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty TommyTWyślij prywatną wiadomość
Krzysztof L
Odpowiedz z cytatem
Jam mam tylko jedną obawę a konkretnie chodzi o podparcie talerza. Nie wiem dla czego konstruktorzy poszli na łatwiznę czy może na taniochę i dali dość wąski tłok (taki sam jak w prasach jednostanowiskowych) który na domiar złego w stosunku do talerza jest nie osiowy. Takie rozwiązanie generuje nierównomierne rozkładanie się sił. Podczas cyklu pracy jednocześnie zaangażowane są cztery matryce a tylko jedna z nich ma dostateczne podparcie. Shocked
PAWCIO69
Odpowiedz z cytatem
doberman74 napisał:
witam dostałem odpowiedz dziś ze koszty przesyłki to 123 dolar

żarty... są firmy które kupuja za ciebie w USA ,wysyłka morska to 75 zł 8 tyg lub lotnicza w zależności od wagi trochę drożej ale dużo szybciej
mnie ta prasa z 2 dodatkowymi shell platami wyniosła 670 zł (w tej cenie jest przesyłka w USA) +transport do PL
pozostało czekac ale w parabellum też się czeka nie podali terminu kiedy będzie w PL.
ja kupiłem tu https://www.midsouthshooterssupply.com/item/0000690900/lee-auto-breech-lock-pro-progressive-press
cena jak z Walmarta;) oni tam maja naprawde tanio
https://www.walmart.com/ip/Lee-Precision-Classic-Turret-Press/24032139
są też pierwsze opinie uzytkowników ze stanów , jak na razie brak krytycznych uwag.
cena jest tak niska że nawet jeśli prasa okaże się wtopą to ryzyko nieduże. Exclamation
Auto Breech Lock Pro - nowa prasa Lee