Rejestracja Szukaj FAQ Zaloguj  
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  format do druku CZ 75 sp 01 shadow problem
CZ 75 sp 01 shadow problem
evo10
Odpowiedz z cytatem
Witam mam problem z w/w pistoletem. Mianowicie byłem dzisiaj z nim 1 raz na strzelnicy amunicja fiochi 20m przestrzeliny ok 15-20cm nad punktem celowania, ta sama amunicja 50m strzelając w prostokąt ts-10 przestrzeliny układały się w rejonie głowy. Urzyczylem koledze jednemu drugiemu sytuacja podobna. Kolega urzyczył mi kilka sztuk amunicji s&b rezultat ten sam. Broń nowa. Celując równam górę szczerbiny z górą muszki. Co robię źle lub w czym problem? Strzelałem już z p-99, Glocka wszystko było ok.
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty evo10Wyślij prywatną wiadomość
Jacek W
Odpowiedz z cytatem
Miałem to samo - wymieniłem przyrządy na regulowane i wszystko gra , jeśli chcesz zachować oryginalną szczerbinkę to zmień muszkę na wyższą .
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty Jacek WWyślij prywatną wiadomość
Re: CZ 75 sp 01 shadow problem
donpablos
Odpowiedz z cytatem
evo10 napisał:
Witam mam problem z w/w pistoletem. Mianowicie byłem dzisiaj z nim 1 raz na strzelnicy amunicja fiochi 20m przestrzeliny ok 15-20cm nad punktem celowania, ta sama amunicja 50m strzelając w prostokąt ts-10 przestrzeliny układały się w rejonie głowy. Urzyczylem koledze jednemu drugiemu sytuacja podobna. Kolega urzyczył mi kilka sztuk amunicji s&b rezultat ten sam. Broń nowa. Celując równam górę szczerbiny z górą muszki. Co robię źle lub w czym problem? Strzelałem już z p-99, Glocka wszystko było ok.

Na kartce z fabrycznego przystrzelenia broni (powinna być w kuferku) - jest informacja jakiej amunicji używano i jaki średni punkt trafienia wychodził.
Z tego co pamiętam CZ do testów używa amunicji S&B , FMJ, 115 grain - taką amunicją powinny się na 25m przestrzeliny mniej więcej w okolicach punktu celowania układać
(mniej czy więcej to już zależy od strzelającego)

jeśli cała grupa się układa sporo wyżej, no to jest problem - fabryczne nie mają regulacji -
wtedy zostaje albo
a) kupić regulowaną szczerbinkę + muszkę 7.5mm - full wypas, regulacja góra - dół, prawo - lewo
b) przyzwyczajać do "sportowego" ustawienia i celować w białe poniżej
c) tak jak kolega wyżej radzi, zmienić samą muszkę na wyższą - co obniży ŚPT - ale czy akurat o tyle ile trzeba ?
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty donpablosWyślij prywatną wiadomość
evo10
Odpowiedz z cytatem
Niestety na karcie przystrzelania jest tylko 9x19 s&b nie ma gramatury. Na karcie przestrzeliny układają się ok. 5 cm nad punktem celowania. Na chwilę obecną nie mogę sobie pozwolić na nowe przyrządy za 300zł.
Jacku jak wygląda twoja karta fabrycznego przystrzelania?
aquater
Odpowiedz z cytatem
źle mierzysz....
muszka niżej Smile
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty aquaterWyślij prywatną wiadomość
evo10
Odpowiedz z cytatem
Czyli świetlik muszki powinien być jak najniżej w szczerbinie?
seBOOL
Odpowiedz z cytatem
a zrób taki test...zaklej światłowód.w kilku przypadkach pomogło w celowaniu Wink

Odpowiedz z cytatem
Kumpel wyciągnął światłowód całkiem i teraz ma coś jakby muszkę tunelową, mówi że gdyby zrobił tak od razu po zakupie to nie zmarnowałby roku i wiadra amunicji.

seBOOL
Odpowiedz z cytatem
Laughing Laughing Laughing dokładnie... celowanie precyzyjne z światłowodu nie jest możliwe bo wzrok ustawi ostrość na najbardziej jaskrawym punkcie i wtedy się okazuje że wyciągamy muchę z szczerbiny o ładnych kilka dziesiątek milimetra a może i więcej co skutkuje wyższym układaniem się przestrzelin .Światłowód fajny do szybkiego oddania strzału na krótkim dystansie.

Odpowiedz z cytatem
Spróbuję.
evo10
Odpowiedz z cytatem
Noi po testach. Niestety wyjęcie światłowodu nic nie pomogło. Byłem na strzelnicy celując normalnie na 25m ok 25 cm wyżej niz cel na 50m też dużo za wysoko. Celując tak aby otwór po światłowodzie minimalnie chował się pod myszkę na 25m jest ok i na 50 również. 2 różnych strzelców i 2 różne amunicje i brak istotnych różnic. Czy to nie wada fabryczna?
newbie
Odpowiedz z cytatem
U mnie w Shadow jest tak samo Smile ale od początku mi powiedziano, że 10-15 w środek, a 25 poniżej. Jest to irytujące, ale idzie się przyzwyczaić. Przynajmniej przeżyć do zmiany na regulowane
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty newbieWyślij prywatną wiadomość
evo10
Odpowiedz z cytatem
Dla mnie to przynajmniej irytujące. Może na 100m ustawiają...😱
P_iter
Odpowiedz z cytatem
https://www.facebook.com/1745709755656978/videos/2140836146144335/

Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty P_iterWyślij prywatną wiadomośćWyślij emailGaduGadu
evo10
Odpowiedz z cytatem
Dla mnie jest to po prostu nie do przyjęcia zarówno w cz shadow jak i Glock jak dla mnie fabryczna broń może mieć byle jaki spust, nie musi mieć światłowodu czy innych szmerów bajerów a powinna trafiać tam gdzie się celuję. Oczywiście pistolet ma ograniczoną celność poprawiamy to taką lub inną ammo albo elaborowaną ale takiego przewyższenia żadna fabryczna ammo nie poprawi. Nastawienie producentów że jak kupi to niech sobie poprawi/wymieni jest żałosne. Bo chyba takie mają skoro we flagowych modelach takie babole robią.