Rejestracja Szukaj FAQ Zaloguj  
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  format do druku Procedury prawne przy wymianie lufy na inny kaliber.
Procedury prawne przy wymianie lufy na inny kaliber.
MARO
Odpowiedz z cytatem
Posiadam Tikke T3 W 243 (lufa się już konczy) i chciałbym zmienić lufe na kaliber 308 lub 6.5creedmoor
(jezeli jest to w tice T3 243 mozliwe !?) Bron sluzy mi do precyzyjnych polowan.Mam mozliwosc przywiezienia lufy z USA,na Jesien lece tam na slub brata.W zwiazku z tym ,jaka lufe proponowalibyscie ,polecacie jakis rusznikarzy ktorzy by to mogli w Polsce zmontowac i rzecz najwazniejsza ,jak to wszystko ogarnac na Policji Smile.Pzdr!
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty MAROWyślij prywatną wiadomośćSkype
domel
Odpowiedz z cytatem
Najprostsze rozwiązanie to sprzedać rusznikarzowi broń przed wymianą lufy i odkupić po wymianie lufy - formalność to tylko promesa. Wcześniej dogadaj się z rusznikarzem czy ma rozwiertak w interesującym Cię kalibrze i z za kałuży przywieź surową lufę jaką sobie zażyczysz i ewentualnie rozwiertak.
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty domelWyślij prywatną wiadomośćWyślij emailTelefony
MARO
Odpowiedz z cytatem
Oooo...sprytne ! Dzieki. A jaki bylby koszt takiej operacyji ?
goostav
Odpowiedz z cytatem
domel napisał:
Najprostsze rozwiązanie to sprzedać rusznikarzowi broń przed wymianą lufy i odkupić po wymianie lufy - formalność to tylko promesa. Wcześniej dogadaj się z rusznikarzem czy ma rozwiertak w interesującym Cię kalibrze i z za kałuży przywieź surową lufę jaką sobie zażyczysz i ewentualnie rozwiertak.

Robienie sobie pod górkę. Przywozisz surówkę, dajesz do rusznikarza broń i tą surówkę. On nawierca komorę i gwint, nabija na nią nowy numer, wykręca starą lufę, wkręca nową. Dostajesz od rusznikarza fakturę o wkręceniu nowej lufy, z podaniem kalibru i nr tej lufy. Z tym idziesz do WPA (w ciągu 5 dni) i w zezwoleniu dopisują przy starym wpisie dodatkowy numer i nowy kaliber. Żadnej promesy nie trzeba. Starą lufę możesz też zabrać, poproś rusznikarza aby np. obciął komorę.

Odpowiedz z cytatem
W moim przypadku było tak (wymiana lufy kulowej w kniejówce): dałem zaświadczenie na zakup broni rusznikarzowi - on kupił surową lufę. Następnie odebrałem broń z nową lufa i dostałem starą. Poszedłem do WPA. Oddałem starą lufę - zwolniło to miejsce w ilości zaświadczeń. W książeczce wykreślono mi kniejówkę ze starą lufą i od nowa wpisano z nowymi numerami w innym miejscu książeczki.

Odpowiedz z cytatem
W chwili obecnej nie potrzeba promesy , rusznikarz wystawia zaświadczenie o zmianie kalibru, stara lufa zostaje u niego na magazynie do złomowania, jeśli chcesz mieć dwie lufy to promesa. Jak chcesz wymienić lufę to zapraszam na PW
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty DamianCWyślij prywatną wiadomośćTelefony
sauer 1
Odpowiedz z cytatem
to jest jakiś matrix mamy XXI wiek a zachowujemy się razem z WPA jak jaskiniowcy, cały świat się z nas śmieje - proste czynności wymiana lufy
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty sauer 1Wyślij prywatną wiadomośćTelefony
andy7
Odpowiedz z cytatem
Dowiedz sie czy aby wwiezc bron do USA musisz miec jakies papiery.

Wzilbym ze soba i tam na miejscu wymienil. Jezeli nie calosc to System.

Wink
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty andy7Wyślij prywatną wiadomość
MARO
Odpowiedz z cytatem
andy7 napisał:
Dowiedz sie czy aby wwiezc bron do USA musisz miec jakies papiery.

Wzilbym ze soba i tam na miejscu wymienil. Jezeli nie calosc to System.

Wink
Myslalem o tym.Z Bartleina wyslali mi wiadomość ze za lufe chcą 345$ ,a za instalacje 310$ plus koszta wysylki . Nie wiem czy sam system traktowany jest w USA już jako bron.W Illinois gdzie bym ladowal na bron wymagane jest zezwolenie ,w Wisconsin gdzie miesci sie Bartlein już nie.Smile).Chcac wziasc zmontowana lufe z systemem [już bron] musze isc do polskiego konsulatu po papier na przewoz broni [ kuzyn przewozil pare lat temu , koszt ok 80$]. Mysle ze latwiej i taniej będzie to zrobić w Polsce .Mam nadzieje ze rusznikarzy mamy z takimi samymi umiejętnościami ,jak nie lepszych.Smile)
Bready
Odpowiedz z cytatem
MARO napisał:
Nie wiem czy sam system traktowany jest w USA już jako bron.

Wlasnie jedynie system ,lufy nawet te z komora juz nie.